חלומות וסדקים

אנתולוגיה מאת יוצרים שונים

"תכתבו על טעמים וריחות."
זאת הייתה הבקשה שלנו. סיפורים שמוטיב הטעם והריח מוביל אותם, סיפורים חושניים, סיפורים מעוררים, סיפורים שכיף לקרוא.
הטעמים והריחות לקחו אותנו אל מחוזות רחוקים וקרובים, אל הקצוות של הדימיון ואל היום־יומי. הופתענו לגלות סיפורים רבים כל כך שעסקו בזיכרונות, והבנו שהטעם והריח מחזירים אותנו אל המקום הראשוני, הבסיסי, אל הילדות, אל הבית.
היה קשה לבחור את הסיפורים שייכנסו לאנתולוגיה. לשולחן המערכת הגיעו קרוב למאה סיפורים ובהם עושר של רעיונות, של מפגשים, של עולמות. העיקרון שהוביל את בחירת הסיפורים הוא לקבל את אלה שהצליחו לגעת בנו, לרגש אותנו, להפתיע אותנו ולהיכנס עמוק ללב של לפחות אחת מהעורכות.
קשה להתייחס אל הסיפורים בקובץ כאל מקשה אחת. כל אחד מהם הוא עולם שלם, רגע בתוך היקום הפעלתן הזה, שקורים בו דברים מעל ומתחת לפני השטח. כל סיפור כתוב בסגנון ייחודי לכותב או לכותבת שלו, ומשקף את עולמם הפנימי. עם זאת, בכל אחד מן הסיפורים נוכל למצוא את הרצון לקשר, לחיבוק, לנחמה, למישהו שיראה אותנו. לפעמים זאת האהובה, לפעמים הנמסיס. לכל אורך הסיפורים עוברת כחוט השני הכמיהה, הרצון – שהוא כמעט פיזי – למשהו שאולי אפשר לכנות גאולה.
העבודה על האנתולוגיה הייתה מסע שנסחפנו אליו יחד, הכותבים, הכותבות והעורכות. והינה אנחנו כאן, בסיומו של המסע הזה, וכעת מתחיל סיפור חדש – המסע שלכם, הקוראים, אל תוך הסיפורים. 
 

תמונות מהשקת הספר

צילם: אמיר לב רן

עקבו אחרינו

ספרים חדשים